Новини

Запрошуємо в команду

Коаліція Громадських організацій «Сумська платформа реформ» шукає в команду спеціалістів для реалізації Дорожньої карти змін у місті, що розроблена коаліцією громадських організацій.

Ми шукаємо:
- офіс-менеджера (повна зайнятість)
- менеджера з адвокації (надання послуг)
- комунікаційного менеджера (надання послуг)

Тендер на послуги залученого експерта для проведення аналітичного дослідження доброчесності та родинних зв’язків суддів міста Суми

Коаліція Громадських організацій «Сумська платформа реформ» в рамках проекту «Реалізація Дорожньої карти реформ м. Суми» оголошує тендер на проведення аналітичного дослідження доброчесності та родинних зв’язків суддів у 5-ти судових установах міста Суми.

Майже три десятки кандидатів від Сумщини претендують на суддівські мантії вищих судів

Вища кваліфікаційна комісія нарешті  завершила прийом  документів на конкурс до Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду. Загалом 1001 особа підтвердила бажання здійснювати правосуддя у цих судових інституціях. 659 кандидатів подали заяви на участь у конкурсі до  Верховного Суду. Трохи раніше приймали  документи охочих здійснювати правосуддя у  Вищому суді з питань інтелектуальної власності.

На мантії суддів вищих судів України претендують 28 кандидатів від Сумщини. Якщо припустити, що всі вони успішно подолають іспитові випробування, співбесіди та спецперевірку,  вищі суди можуть поповнитись не тільки суддями «з досвідом», а ще науковцями та адвокатами.  

Судочинство на Сумщині у XIX столітті: Сумський окружний суд

Судова реформа 1864 року в Україні проходила поступово. На території Сумщини суди, що утворювалися за судовими уставами, почали відкриватися з 1866 року. В Харківській губернії мирові та окружні суди були введені в 1867 році, в Полтавській - в 1868-му, а в Чернігівській – в 1869-му році. За судовими статутами того часу система загальних судів складалася з окружних судів та судових палат. Окружний суд був першою інстанцією загальних судів, в яких розглядалася основна частина кримінальних і цивільних справ. Цей суд виконував не лише судові, але також і прокурорсько-наглядові та нотаріальні функції. В державному архіві Сумської області збереглися відомості про діяльність Сумського окружного суду, а також справи членів окружних судів Конотопського, Кролевецького,Глухівського та Роменського повітів.

3 способи швидко зв'язатись із спікером суду

Громадянам презентували електронний реєстр прес-служб судів України. Розміщений він на веб-сайті прес-центру судової влади. Електронний реєстр містить контактні номери прес-служб Центральних органів системи правосуддя, апеляційних, господарських адміністративних та районних судів. У каталозі серед інших можна знайти персоналії та номери телефонів прес-секретарів та суддів-спікерів апеляційного господарського судів Сумської області, Сумського окружного адміністративного суду, усіх місцевих загальних судів Сумської області. Як швидко знайти спікера потрібного суду - читайте у нашому матеріалі.

Контакт-центр судової влади: напрямки роботи та типові звернення

З початку 2018 року державне підприємство «Інформаційні судові системи» поступово розширює роботу єдиного контакт-центру судової влади України. Такий сервіс дає можливість громадянам швидко отирмувати інформацію, пов’язану з діяльністю суду, не залишаючи дому.
Вже зараз в правому нижньому куті порталу Судова влада України https://court.gov.ua/ можна отримати онлайн-допомогу в кабінеті самообслуговування, сповістити про помилку чи пропозиції, а за безкоштовним номером 0-800-501-492 отримати консультації щодо роботи судів, порядку звернення тощо.
Єдиний контакт-центр судової влади України повинен стати за змістом своєї роботи фронт-офісом органів судової влади. Початок повноцінної роботи Контакт-центру пов’язаний з запуском Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Справи, що будуть розглядатися судами Сумської області 18 - 23 червня 2018 року , і можуть становити суспільний інтерес

Апеляційний суд Сумської області

18.06

13.00 Срава№591/229/18. Розгляд апеляційної скарги на постанову Зарічного районного суду м. Суми, якою міського голову Сум було визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Мера Сум було звинувачено в тому, що він не повідомив колегіальний орган – Сумську міську раду –  про наявний у нього конфлікт інтересів та проголосував на сесії міської ради за підвищення собі розміру премії зі 150% до 300%. Суддя В.Ю.Рунов

20.06

ДАЙДЖЕСТ ПОДІЙ 18-24 ЧЕРВНЯ ЗА МАТЕРІАЛАМИ ВЕБ-СТОРІНОК СУДІВ СУМЩИНИ

Апеляційний суд Сумської області

Апеляційний суд продовжить розгляд корупційного правопорушення мера Сум 19 червня

https://sua.court.gov.ua/sud1890/pres-centr/news/506329/

В апеляційному суді оскаржується запобіжний захід, обраний сумчанину, який підірвав гранату в нічному клубі «Луна».

https://sua.court.gov.ua/sud1890/pres-centr/news/506428/

Господарський суд Сумської області

Судова реформа: як відбуватиметься оптимізація мережі судів на Сумщині

На сьогоднішній день в Україні триває судова реформа, одним з етапів якої є оптимізація судів.У 2017 році Президентом України видано укази про ліквідацію, реорганізацію та утворення судів. Якою буде реформа на Сумщині, ГО «Бюро правничих комунікацій» поцікавились у ТУ ДСА в Cумській області. Ми надіслали інформаційний запит. Подаємо текст у повному обсязі. 

Загалом унаслідок оптимізації мережі судів кількість місцевих загальних судів Сумської області скоротилось до 7. Створено такі окружні суди:

«Лучанінова проти України» (CASE OF LUCHANINOVA v. UKRAINE). Про значні правові наслідки малозначної справи на Сумщині.

Україна визнає обов’язковою юрисдикцію Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) в усіх питаннях, що стосуються тлумачення і застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Конвенція).ЄСПЛ приймає заяви від будь-якої особи, групи осіб чи неурядової організації, які вважають себе потерпілими від порушення державою прав гарантованих конвенцією. У своїх рішеннях ЄСПЛ не лише відновлює порушені права заявника та призначає справедливу сатисфакцію, саме в рішеннях ЄСПЛ розкривається зміст більшості положень Конвенції.

ЄСПЛ може брати справу до розгляду лише після того, як було вичерпано всі національні засоби правового захисту. Тобто кожна справа вже розглядалась у вітчизняних судах. 

Сторінки