Новини

Рейтинг інформаційної відкритості судів

Пропонуємо до Вашої уваги Рейтинг інформаційної відкритості судів України.
Рейтинг інформаційної відкритості судів розроблено ГО "Бюро правничих комунікацій" на виконання проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади», який фінансується Європейським Союзом, проект Центру політико-правових реформ "Всеукраїнський моніторинг інформаційної наповнюваності веб-сторінок судів України".
Одним із завдань такої ініціативи є посилення уваги до публічної інформації судів у розрізі якості наповнення офіційних веб-ресурсів.
У межах Проекту був проведений аналіз веб-сторінок судів України на порталі «Судова влада України» за 10 показниками. Усього було опрацьовано матеріали 726 веб-сторінок судів України.

Хто кому в сім'ї суддя?

Коаліція громадських організацій Сумська платформа реформ презентує результати аналітичного дослідження родинних зв’язків та доброчесності суддів м. Суми, здійсненої в рамках реалізації Дорожньої карти реформ.
Представляємо інтерактивну «мережу» родинних зв’язків 65-ти суддів м. Суми та інструмент з аналізу майнових декларацій. Дослідження сформоване на базі майнових декларацій та декларацій родинних зв’язків суддів.
Дослідження одночасно буде цікаве фахівцям, що працюють у сфері журналістських розслідувань та громадського контролю.
Інфографіка дозволить перевірити наявність родинних зв’язків того чи іншого судді, місця роботи або служби родичів, убезпечитись від потенційних конфліктів інтересів.
Дослідження проведено «Сумська платформа реформ» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст дослідження є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Аналіз майнових декларацій суддів м. Суми

Дослідження майнових декларацій суддів візуалізоване у зручній для сприйняття формі. З дослідження можна побачити як змінювались статки служителів феміди протягом 2014-2017 років, порівняти паперову та електронну форму декларації за 2015 рік, дослідити яке майно набувалось/відчужувалось та за якою вартістю.

Моніторинг побудовано “Сумською платформою реформ” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Зміст інформації є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

ТЕНДЕР НА ЗАЛУЧЕННЯ ЗОВНІШНІХ ЕКСПЕРТІВ ДЛЯ АНАЛІЗУ ДАНИХ, РЕАЛІЗАЦІЇ ІНІЦІАТИВ ТА РОЗРОБКИ РІШЕНЬ

Коаліція Громадських організацій «Сумська платформа реформ» в рамках проекту «Реалізація Дорожньої карти реформ м. Суми» оголошує тендери на залучення зовнішніх експертів для аналізу даних, реалізації ініціатив та розробки рішень у 4 напрямках:

- організація проведення місцевої ініціативи, 

- внесення змін до положень про петиції та бюджет участі, 

- адвокація забезпечення зупинок графіками руху маршруток, 

- наповнення даних карти ремонтів OpenBudget.

Запрошуємо в команду

Коаліція Громадських організацій «Сумська платформа реформ» шукає в команду спеціалістів для реалізації Дорожньої карти змін у місті, що розроблена коаліцією громадських організацій.

Ми шукаємо:
- офіс-менеджера (повна зайнятість)
- менеджера з адвокації (надання послуг)
- комунікаційного менеджера (надання послуг)

Майже три десятки кандидатів від Сумщини претендують на суддівські мантії вищих судів

Вища кваліфікаційна комісія нарешті  завершила прийом  документів на конкурс до Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду. Загалом 1001 особа підтвердила бажання здійснювати правосуддя у цих судових інституціях. 659 кандидатів подали заяви на участь у конкурсі до  Верховного Суду. Трохи раніше приймали  документи охочих здійснювати правосуддя у  Вищому суді з питань інтелектуальної власності.

На мантії суддів вищих судів України претендують 28 кандидатів від Сумщини. Якщо припустити, що всі вони успішно подолають іспитові випробування, співбесіди та спецперевірку,  вищі суди можуть поповнитись не тільки суддями «з досвідом», а ще науковцями та адвокатами.  

Судочинство на Сумщині у XIX столітті: Сумський окружний суд

Судова реформа 1864 року в Україні проходила поступово. На території Сумщини суди, що утворювалися за судовими уставами, почали відкриватися з 1866 року. В Харківській губернії мирові та окружні суди були введені в 1867 році, в Полтавській - в 1868-му, а в Чернігівській – в 1869-му році. За судовими статутами того часу система загальних судів складалася з окружних судів та судових палат. Окружний суд був першою інстанцією загальних судів, в яких розглядалася основна частина кримінальних і цивільних справ. Цей суд виконував не лише судові, але також і прокурорсько-наглядові та нотаріальні функції. В державному архіві Сумської області збереглися відомості про діяльність Сумського окружного суду, а також справи членів окружних судів Конотопського, Кролевецького,Глухівського та Роменського повітів.

3 способи швидко зв'язатись із спікером суду

Громадянам презентували електронний реєстр прес-служб судів України. Розміщений він на веб-сайті прес-центру судової влади. Електронний реєстр містить контактні номери прес-служб Центральних органів системи правосуддя, апеляційних, господарських адміністративних та районних судів. У каталозі серед інших можна знайти персоналії та номери телефонів прес-секретарів та суддів-спікерів апеляційного господарського судів Сумської області, Сумського окружного адміністративного суду, усіх місцевих загальних судів Сумської області. Як швидко знайти спікера потрібного суду - читайте у нашому матеріалі.

Контакт-центр судової влади: напрямки роботи та типові звернення

З початку 2018 року державне підприємство «Інформаційні судові системи» поступово розширює роботу єдиного контакт-центру судової влади України. Такий сервіс дає можливість громадянам швидко отирмувати інформацію, пов’язану з діяльністю суду, не залишаючи дому.
Вже зараз в правому нижньому куті порталу Судова влада України https://court.gov.ua/ можна отримати онлайн-допомогу в кабінеті самообслуговування, сповістити про помилку чи пропозиції, а за безкоштовним номером 0-800-501-492 отримати консультації щодо роботи судів, порядку звернення тощо.
Єдиний контакт-центр судової влади України повинен стати за змістом своєї роботи фронт-офісом органів судової влади. Початок повноцінної роботи Контакт-центру пов’язаний з запуском Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Справи, що будуть розглядатися судами Сумської області 18 - 23 червня 2018 року , і можуть становити суспільний інтерес

Апеляційний суд Сумської області

18.06

13.00 Срава№591/229/18. Розгляд апеляційної скарги на постанову Зарічного районного суду м. Суми, якою міського голову Сум було визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Мера Сум було звинувачено в тому, що він не повідомив колегіальний орган – Сумську міську раду –  про наявний у нього конфлікт інтересів та проголосував на сесії міської ради за підвищення собі розміру премії зі 150% до 300%. Суддя В.Ю.Рунов

20.06

Сторінки