Новини

Рейтинг інформаційної відкритості судів

Пропонуємо до Вашої уваги Рейтинг інформаційної відкритості судів України.
Рейтинг інформаційної відкритості судів розроблено ГО "Бюро правничих комунікацій" на виконання проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади», який фінансується Європейським Союзом, проект Центру політико-правових реформ "Всеукраїнський моніторинг інформаційної наповнюваності веб-сторінок судів України".
Одним із завдань такої ініціативи є посилення уваги до публічної інформації судів у розрізі якості наповнення офіційних веб-ресурсів.
У межах Проекту був проведений аналіз веб-сторінок судів України на порталі «Судова влада України» за 10 показниками. Усього було опрацьовано матеріали 726 веб-сторінок судів України.

У СУМАХ ГРОМАДСЬКІСТЬ ПЕРЕВІРЯЛА ДОСТУПНІСТЬ ПРОДОВОЛЬЧИХ МАГАЗИНІВ ТА АПТЕК

На початку квітня ГО "Бюро правничих комунікацій" спільно з представником ГО "Рука допомоги провели моніторинг доступності частини аптек та продовольчих магазинів у Сумах. Перевіряли, чи доступні заклади, що здійснюють торгівлю товарами першої необхідності та медикаментами, а також відділення пошти в цьому районі для людей, які пересуваються на візках.

Моніторингова група оглянула будівлі, розташовані по пр. М. Лушпи, зокрема продовольчі крамниці та аптеки (ТЦ «Равена»: «Овочева лавка», «Вацак» (пр. М. Лушпи, 10), ТЦ «АТБ» (пр. М.Лушпи, 12), Нова Пошта, відділення №8, пр.М. Лушпи,13, аптека «Копійка», пр. М.Лушпи, 9, продуктовий магазин «Сам Маркет», пр.М. Лушпи, 9, Укрпошта, поштове відділення № 35, вул. Івана Сірка, 7/2 (магазин «Оптика»), Торгово-офісний центр,пр. М Лушпи, 8 (магазин «Медтехніка»). Загалом перевірили 9 закладів, що розміщені у 7 будівлях.

ДОСТУПНІ ТА НЕДОСТУПНІ БУДІВЛІ СУМ З'ЯВИЛИСЬ НА КАРТІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО МОБІЛЬНОГО ДОДАТКУ "TOSMAP"

ГО “Бюро правничих комунікацій” домовились про співпрацю з представництвом ГО “Доступно UA” щодо наповнення інтерактивної карти доступності та мобільного додатку “TosMap” локаціями міста Суми. Відтак, перевірені у рамках проєкту “Залучення маломобільних груп населення до адвокації системних змін у сфері доступності м. Суми” локації нанесені на карту та розміщені у мобільному додатку “TosMap”. На сьогоднішній момент оприлюднено 11 локацій, моніторинг яких був проведений командою проєкту (будівлі медичних закладів, магазинів, поштових відділень, аптек).

У СУМАХ ГРОМАДСЬКІСТЬ ЗНАЙОМИЛИ З ІНСТРУМЕНТАМИ ВПЛИВУ НА ФОРМУВАННЯ ДОСТУПНОГО СЕРЕДОВИЩА

22 квітня у Сумах відбулась онлайн-зустріч "Як подолати вірус архітектурної недоступності міста: секрети суперсили". Організували цю зустріч представники ГО "Бюро правничих комунікацій" для громадських діячів, які опікуються проблемами доступності територій для маломобільних груп громадян. Участь у заході взяли близько 30 городян. Крім того, тема зацікавила і представників інших міст, тож до розмови про доступність долучились представники громадськості з Краматорська та Одеси.

Валентина Волік: "Під час двох попередніх виборчих кампаній 44% виборчих дільниць в області були недоступними для виборців маломобільних груп "

Місцеві вибори в Україні цієї осені відбудуться вже за новим Виборчим кодексом. У цьому документі врегульовано, зокрема, і частину питань, пов'язаних із волевиявленням для маломобільних груп громадян, зокрема архітектурної доступності приміщень для голосування

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Сумській області Валентина Волік поділилась з нашим проєктом власними спостереженнями щодо рівня доступності виборчих дільниць в Сумах та області, які були зафіксовані під час попередніх виборчих кампаній.

ГО "Бюро правничих комунікацій" - за доступний футбол!

ГО "Бюро правничих комунікацій" приєднались до загальноєвропейського Тижня дій від Центру доступу до футболу в Європі - CAFE. Гасло акції- «Футбол для всіх! Доступ для всіх!».
До організації цієї акції напередодні матчу 1/4 фіналу Кубка України між ФК "Альянс" і ФК "Маріуполь", долучились Спортивный Клуб Инвалидов Феникс та громадська організація осіб з інвалідністю Рука допомоги"Рука допомоги".

у Сумах презентували дані моніторингу доступності медичних закладів

27 лютого представники ГО “Бюро правничих комунікацій” в рамках проєкту «Залучення маломобільних груп населення до адвокації системних змін у сфері доступності в м. Суми», провели у Сумах круглий стіл, де презентували підсумки моніторингу доступності будівель медичних закладів, а також разом з керівниками центрів медико-санітарної допомоги, посадовцями Сумської міської ради, активістами організацій, що опікуються захистом прав людей з інвалідністю, шукали спільні шляхи вирішення проблемних питань, пов'язаних із доступністю цих закладів.

Нагадаємо, що в середині лютого ГО "Бюро правничих комунікацій" спільно з представниками ГО "Рука допомоги в м. Суми" та ГО "Ініціативи Слобожанщини" провели моніторинг доступності стану будівель 9 амбулаторій (6 будівель) КНП "ЦПМСД №1" та КНП "ЦПМСД№2"для маломобільних груп громадян

Комункаційна зустріч для берегинь

25 лютого у конгрес-центрі СумДУ відбулась комунікаційна зустріч «Ефективні механізми досягнення мети» для відвідувачів Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування "Берегиня"

Батьків, серед яких переважна частина - це жінки, діти яких мають інвалідність, навчали психологічним прийомам планування, відновлення ресурсу, тайм-менеджменту. А самі учасниці заходу поділились власними історіями успішності.

Організували таку зустріч команда ГО "Бюро правничих комунікацій" та представники Сумського міського територіального центру соціального обслуговування «Берегиня».

Промоніторили доступність медичних закладів м. Суми для маломобільних груп громадян

11 лютого команда ГО "Бюро правничих комунікацій" провела перший моніторинг доступності частини лікарень нашого міста. Разом з нашими партнерами - ГО "Рука допомоги м. Суми" та ГО "Ініціативи Слобожанщини" відвідали заклади первинної медико-санітарної допомоги Сум - побували у 9 амбулаторіях ЦПМД №1 та ЦПМД №2.

Предметом нашого мобільного дослідження було визначення стану доступності будівель лікувальних закладів для маломобільних груп (особи з інвалідністю, батьки з малолітніми дітьми, люди поважного віку, особи, які отримали тимчасову травму та ін ).
Результати моніторингу презентуємо під час круглого столу, який запланований в кінці лютого. Але є враження, про які б хотілось написати сьогодні.
Клікайте на заголовок - дізнавайтесь більше.

Будні нашого проєкту: Історії сумчан з необмеженими можливостями, що надихають

Цю презентацію ми підготували для зустрічі зі школярами, коли готувались до уроку толерантності. Кожна з історій нагадує нам про те, що людина насправді має НЕОБМЕЖЕНІ МОЖЛИВОСТІ, і усім нам варто завжди про це пам'ятати. І час від часу аналізувати, як ми свої можливості використовуємо.
Дехто з тих, кого ви побачите на фото, стали не тільки нашими добрими друзями, а допомагають рухатись проєкту вперед, дехто надихає на відстані. Сьогодні ми вирішили поділитись нашим натхненням із вами.

Сторінки