Комункаційна зустріч для берегинь

25 лютого у конгрес-центрі СумДУ відбулась комунікаційна зустріч «Ефективні механізми досягнення мети» для відвідувачів Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування "Берегиня"

Батьків, серед яких переважна частина - це жінки, діти яких мають інвалідність, навчали психологічним прийомам планування, відновлення ресурсу, тайм-менеджменту. А самі учасниці заходу поділились власними історіями успішності.

"Ми хочемо переконати батьків, що мріяти ніколи не пізно, а також навчити, як допомогти мріям здійснюватись, - розповіла кандидака психологічних наук, психолог-психотерапевт Дар'я Черенщикова.

Організували таку зустріч команда ГО "Бюро правничих комунікацій" та представники Сумського міського територіального центру соціального обслуговування «Берегиня».

За словами директорки територіального центру "Берегиня" Інни Галіченко, їхній заклад послідовно займається соціалізацією родин, члени родин яких мають інвалідність, підвищенням рівня особистісної та соціальної спроможності батьків. Територіальний центр "Берегиня" активно залучає цю категорію відвідувачів до загальноміських заходів, а деякі ініціативи "Берегині", авторами яких є батьки та їхні діти, добре відомі в місті.

"Об'єднання можливостей комунальних установ та громадських організацій, метою якого є соціалізація груп громадян, що мають дещо відмінний від більшості громадян стиль життя і додаткові обов'язки - дуже важливе співробітництво. З'являється довіра, зміцнюється громадянське суспільство, за нею - спільне бачення вирішення проблем, нові спільні ідеї, пошук можливостей для їх втілення. Громада стає міцнішою, - зазначила Інна Галіченко.

У рамках комунікаційної зустрічі відбулась презентація проєкту «Залучення маломобільних груп населення до адвокації системних змін у сфері доступності в м. Суми», який реалізує ГО «Бюро правничих комунікацій» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

За словами координаторки проєкту Марини Носаченко, нині важливим є побудова інклюзивного суспільства. Як одна зі складових цього процесу - прагнення безбар'єрності та доступності простору, що є одним із головних завдань проєкту.

"На нашу думку, ініціативам, які реалізуються у місті і які направлені на розширення можливостей громади, дуже корисний досвід усіх без винятку її представників. І, у першу чергу, представників маломобільних груп громадян та членів їхніх родин, які з різних причин до останнього часу не так часто були долучені до прийняття рішень, які впливають на життя громади. Ми прагнемо змінити цю тенденцію", - зазначила координаторка проєкту.