У СУМАХ ГРОМАДСЬКІСТЬ ПЕРЕВІРЯЄ ДОСТУПНІСТЬ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ МІСТА

11 травня 2020 року ГО "Бюро правничих комунікацій у рамках проєкту  "Залучення маломобільних груп громадян до адвокації системних змін у м. Суми" почали перевірку центральної частини м. Суми у рамках моніторингу доступності.

Загалом моніторингом передбачено 7 маршрутів. Протягом першого дня моніторингова група опрацювала 2 з них.

"Ми перевіряємо доступність вулиць, перехресть, тротуарів, арок, переходів, заїздів, а також доступність приміщень аптек та магазинів, що розташовані на маршрутах", - розповіла координаторка моніторингової групи Наталія Лебедь.

До моніторингу, окрім команди ГО "Бюро правничих комунікацій" залучені також представники ГО "Рука допомоги м. Суми" та ГО "Ініціативи Слобожанщини", які також є членами Національної асамблеї людей з інвалідністю.

Голова ГО "Рука допомоги м. Суми" Олега Габ розповів, що за за 8 років він неодноразово організовував, проводив або брав участь у моніторингах доступності центральної частини міста.

"За цей час практично нічого не змінилось. З тих локацій, які ми пройшли сьогодні, як вони були недоступними 5 років тому, так і залишились недоступними зараз", - зазначив Олег Габ.

Голова ГО "Ініціативи Слобожанщини" Анатолій Сасса

"Ситуація з доступністю для людей з порушеннями зору в Сумах сумна. Крім 4 перехресть з озвученими світлофорами, немає нічого. Окремі об'єкти ,потроху починають облаштовувати інформаційними контрастно-тактильними табличками, тактильною плиткою та смугами , але поки що їх дуже мало", -  зазначив голова ГО "Ініціативи Слобожанщини" Анатолій Сасса.

Результати моніторингу будуть використані для подальшої роботи проєкту ", зокрема для наповнення інтерактивного додатку "TosMap" сумськими локаціями. Також у рамках співпраці з ГО "Доступно UA"результати перевірок будуть надані Проєкту рейтингу українських міст на доступність “Тостер”.

Проєкт "Залучення маломобільних груп громадян до адвокації системних змін у м. Суми" реалізується в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.У лютому команда проєкту перевіряла доступність будівель, у яких розміщені амбулаторії сімейної медицини, а в квітні  - доступність магазинів та аптек у спальному районі міста.